Moje bitva s obrem – soud s Českou Poštou

Na starém blogu jsem měl nějaké zmínky o mé kauze s Českou Poštou a nemám zálohu takže jen v rychlosti.

Na konci roku 2016 firma Ravotron, s.r.o (dále jen “R”) odesílala zboží do Číny, Taiwanu, Hong Kongu a USA. Zásilky byly řádně pojištěny a adresovány do rukou objednatele. No a nečekaně zmizeli v časoprostoru. Nic se neděje pošta svůj závazek zaplatí a jede se dál.

Omyl, Česká Pošta se roky bránila zaplatit pojištění zásilek a neměla se ani k prokazování doručení. Shrnuto podtrženo vůbec s námi nekomunikovala. Předal jsem tedy celou věc k nadřazenému orgánu ČTŮ – Český Telekomunikační úřad.

Přeskočím rok, stovky hodin strávených nad dokazováním a prokazováním, které již dosahovali částky o kterou nás pošta poškodila. Na začátku roku 2019 jsme konečně vyhráli i druhý stupeň správního řízení na ČTÚ a mohl jsem toto rozhodnutí použít i k exekučnímu vymožení peněz, to nakonec nebylo nutné. Škoda i když v minimálním rozsahu byla pokryta a my jsme dosáhli zadostiučinění. Pohádky konec.

Po cca čtyřech měsících mne v datové schránce čekalo překvapení v podobě žaloby od ČP. Mne toho moc nepřekvapí ale žaloba na rozhodnutí ČTÚ ve správním řízení ano. O to víc mne překvapilo, že ČP nežaluje ČTÚ ale mne. Co jiného čekat, srab vždy útočí na slabšího.

Nečekal jsem od soudu příliš rychlosti no a dnes je to přibližně rok od podání obhajoby. Já mám za sebou stání před soudem. Celá moje cesta do Prahy a den ztracený u soudu byl zbytečný, odloženo do září. Byl jsem však poučen, že do patnácti dnů musím prokázat cenu zboží v místě a čase obvyklou. Takže aktuálně budu pracovat na stroji času a celkově názor na celé řízení nebudu teď prezentovat. Ty internety jsou veřejné a nechci sám sebe poškodit svojí “svobodomluvou” před ukončením sporu na soudu Prahy 1.

Dnes již vůbec nejde o částku za ztrátu balíků, náklady na kauzu násobně převyšují částku o kterou spor je. Nejdřív jsem propadal mírnému zoufalství, že spor firmu, kterou několik let buduji naprosto zlikviduje. Dnes je to již jen odhodlání. Budu bojovat za spravedlnost dokud nevyhraji nebo firma nepadne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *